تبلیغات
Real Madrid C.F. - Iranian Official Weblog - رونالدو: مردم کریس واقعی را نمی شناسند
Real Madrid C.F. - Iranian Official Weblog
بروزترین مرجع خبری رئال مادرید
مرجع خبری Real-World :

کمتر از دوماه دیگر تا اهدای توپ طلای سال 2012 باقی است و کریستیانو رونالدو در گفتگویی با شبکه تلویزیونی سی ان ان راجع به این جایزه که معتبرترین جایزه فردی دنیای فوتبال است صحبت کرد.این ستاره پرتغالی معتقد است که اکثریت افراد ذهنیت اشتباهی از او دارند و این می تواند برای او ناکامی بزرگی در مسیر کسب عنوان بهترین بازیکن دنیا برای دومین بار در کارنامه ورزشی اش باشد. رونالدو در سال 2008 برای اولین بار به توپ طلا رسید و بعد از آن، این لیونل مسی محبوب بود که در سه دوره متوالی این جایزه رامال خود کرد.

رونالدو دراین باره گفت:« نمی توانم100% مطمئن باشم که توپ طلابه من می رسد. نمی دانم؛ ولی معتقدم که گاهی وقتها تصویر و وجهه بدی از من ارائه می شود ومرا یک انسان خودخواه می دانند؛چون درزمین بازی بیش از حد جدی هستم.شاید به خاطر وجهه ارائه شده از من باشد که پشت سرمسی قرار می گیرم.این موضوعی نیست که بخواهم درموردش گله گذاری کنم ولی فکرمی کنم گاهی وقتها این طور است.»

رونالدو معتقد است که تصویرارائه شده از او دررسانه ها، هیچ ربطی به شخصیت واقعی او ندارد.اواعتقاد دارد که یک رونالدو در زمین داریم و یک رونالدوی خارج از زمین که مردم اکثر این دو شخصیت را با هم اشتباه می گیرند:« من از اشتباهاتم درس می گیرم.زندگی همین است. گاهی وقتها هم قربانی می شوم؛چون مردم کریستیانوی واقعی را نمی شناسند.

اگر آنها واقعا مرا می شناختند و جزو دوستانم بودند،اگر به خانه ام رفت و آمد داشتند و یک روز درکنار من بودند، متوجه می شدند که من چه شخصیتی دارم.ولی این هم بخشی از زندگی است.من اینطوری هستم.»

ستاره پرتغالی در دفاع از خودش گفت:« من شیفته رقابت هستم وازباخت خوشم نمی آید. مردم این را به نحو دیگری تعبیرمی کنند. آنچه مرا ناراحت می کند،این است که دوست ندارم که مردم مرا جور دیگری ببینند.دوست دارم بتوانم با کسانی که فکر می کنند من خودخواهم حرف بزنم و به آنها کریستیانوی واقعی را نشان دهم.فکر می کنم که آنها هم به چنین چیزی نیاز دارند.»

او در ادامه به این نکته اشاره کرده که گاهی آرزو می کرده که کاش اینقدر  مشهور نبوده:« هرکجا که می روی مردم تورا می شناسند؛ گاهی وقتها دلم می خواهد به خرید بروم و در رستوران مک دونالد غذا یا قهوه بخورم .آرزو می کردم که کاش مشهور نبودم و می توانستم این کارها را بکنم.ولی الان مشهورم و باید بااین شرایط کنار بیایم.»

رونالدو که در طول این سه سال شاهد اهدای توپ طلا به مسی بوده، معتقد است که امسال هم مسی شانس اول کسب این جایزه است:« این برای من معناومفهوم زیادی دارد. اگر راجع به من و لئو حرف می زنید، من می توانم همه چیز را مختصر و مفید برایتان توضیح دهم و سعی کنم تا باهم بررسی کنیم که مسی در طول این یک سال چه کارهایی کرده؛ کدام یک از ما پیروزی های بیشتری کسب کرده ایم؛ کدام یک بهتر بازی کرده و کدام یک قهرمانی های مهمتری را به دست آورده. من نمی توانم بگویم که من شایسته کسب توپ طلای امسال هستم ولی به نظر خودم در جایگاه خوبی قرار دارم.»

ستاره پرتغالی در تشریح شخصیت خودش گفت:« من می توانم خودم را این طور توصیف کنم: دوست دوستانم هستم. از باخت متنفرم. یک انسان روراست و صادقم و دوست ندارم که با افرادی که از آنها خوشم نمی آید زیاد معاشرت کنم. گاهی وقتها من چوب صداقت بیش از حدم را می خورم.قطعا همین طور است . ولی این هم بخشی از تعلیم و تربین من است.»

او در بخش پایانی صحبت هایش با اشاره به رابطه اش با مورینیو هم صحبت کرد:« رابطه من با مورینیو ایده آل است. من 100% نه...200% مطمئنم که او بهترین مربی دنیاست. چون مورینیو شایستگگی هر آنچه تا به حال در تمامی کشورها به دست آورده را دارد.

او توانایی اش را در کشورهای مختلفی به نمایش گذاشته و در تمامی لیگ ها به قهرمانی رسیده. از نظر من بهترین مربی، باید توانایی هایش را در تیم ها و درشرایط مختلف نشان داده واثبات کند.»
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 آبان 1391 توسط Mahdi Mansoori