تبلیغات
Real Madrid C.F. - Iranian Official Weblog - نخست وزیر اسپانیا: رای من برای توپ طلا، کاسیاس است
Real Madrid C.F. - Iranian Official Weblog
بروزترین مرجع خبری رئال مادرید
مرجع خبری Real-World :

ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا روز سه شنبه اعلام کرد که اگر می توانست برای انتخاب برنده توپ طلای سال 2012 رای بدهد، لحظه ای در انتخاب ایکر کاسیاس، کاپیتان رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا شک نمی کرد.


راخوی در صحبت هایی در این باره به این نکته اشاره کرد که کاسیاس قهرمان دنیاست و دو بار با تیم ملی اسپانیا به عنوان قهرمانی رقابت های یورو دست یافته و با پیراهن رئال مادرید در رقابت های لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا، قهرمانی را تجربه کرده. نخست وزیر اسپانیا در ادامه صحبت هایش یاد آوری کرد:« دروازه بانی کار خیلی سختی است. چون آن چیزی که دیده می شود و به چشم می آید ، گل خوردن است.»


مدیر اجرایی دولت اسپانیا در گفتگو با شبکه «کوپه» در یک بحث فوتبالی به علاوه در مورد دیگر ستاره های دنیای فوتبال گفت:« بازیکنانی مثل لیونل مسی و کریستیانو رونالدو هم فوق العاده خوب هستند. حتی سرخیو راموس هم همین طور. ولی اگر قرار بود که من برای انتخاب برنده توپ طلا رای بدهم، رای من ، ایکر کاسیاس بود.»

او که این روزها به دلیل بحران های اقتصادی اسپانیا با انتقادات زیادی روبروست و طرح های ریاضت اقتصادی اش داد مردم اسپانیا را در آورده در ادامه یاد آوری کرد که به کریستوبال مونتورو، وزیر اقتصاد دولت اسپانیا هم راه کارهایی را داده تا هم باشگاه های فوتبال و هم فوتبالیست ها بتوانند با دادگاه ها برای مبارزه با فساد در دنیای ورزش به همکاری بپردازند.

راخوی در ادامه گفتگوش با شبکه کوپه درمورد فوتبال روز دنیا گفت:« این روزها فوتبالی ها (روسای باشگاه ها) خیلی از هزینه ها را پرداخت می کنند ولی دولت اسپانیا درحال تلاش است تا هر کسی وظایف خود را به صورت دقیق تر انجام دهد. بعد از آن شرایط به وجود خواهد آمد تا باشگاه های فوتبال بتوانند بدهی هایشان را به اقتصاد دولت و بیمه اجتماعی پرداخت کنند.

همین الان هم آنها در حال پرداخت این هزینه ها هستند، دقیقا مثل تمام دنیا. این آقایان (فوتبالیست ها) باید مالیات برحقوقشان را خودشان پرداخت کنند و بخش اقتصادی دولت من هم در این میان راهکارهایی دارد.»

در بخش پایانی صحبت های راخوی گفت:« چه ناعدالتی ای بیشتر از اینکه یک آقا(منظور او به رئیس یک باشگاه بود) 100% مالیات را بپردازد؛ چرا که او وظایفی خاص را برعهده دارد و قرار نیست که تمام مالیات حقوق تمامی بازیکنانش را بپردازند و دیگران (بازیکنان) از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کنند. 

در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا، اسپانیا کشوری است که دارای کمترین درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده در رابطه با تولید ناخالص داخلی است و این رویه ای است که نباید همین طور بماند. به همین خاطر پرداخت مالیات وظیفه ای است که بر دوش تمام شهروندان اینجا قرار خواهد داشت.»
نوشته شده در تاریخ جمعه 19 آبان 1391 توسط Mahdi Mansoori