تبلیغات
Real Madrid C.F. - Iranian Official Weblog - گزارش روز: طلسم دوازده ساله رئالی ها در سرزمین ژرمن ها
Real Madrid C.F. - Iranian Official Weblog
بروزترین مرجع خبری رئال مادرید
مرجع خبری Real-World :

رئال مادرید این روزها در حالی خود را برای مصاف با بوروسیا دورتموند آماده می کند که دقیقا می داند که در آلمان چه چیزی انتظارش را می کشد.مصاف با یک تیم آلمانی ، بیش از هرچیزی برای کهکشانی ها یادآور سختی و زجرکشیدن است و اکثر بازی های تیم مادریدی در المان با باخت به پایان رسیده. آنها در 23 دیداری که به عنوان تیم میهمان و در خانه تیم های آلمانی برگزار کرده اند تنها یک بار به پیروزی رسیده اند و این گویای بدیمنی خاک آلمان برای کهکشانی هاست.

تنها برد رئال در سرزمین ژرمن ها در سال 2000 و در مصاف با بایرلورکوزن به دست آمده؛ درمقابل حریفی که مادریدی ها خاطره خوبی از رویارویی با آنها دارند و با غلبه بر این تیم بود که رئال توانست به نهمین قهرمان اروپایی اش دست بیابد.


علاوه بر بایرلورکوزن، همین بوروسیا دورتموند هم دیگر حریف نه چندان قدر آلمانی رئال بوده. رئالی ها تا به اینجا دو بار در شهر دورتموند مقابل این  تیم قرار گرفته اند و دراین دو مصاف، تن به شکست نداده اند.

یک تساوی بدون گل در دور برگشت مرحله نیمه نهایی رقابت های اروپایی در فصل 8-1997 و یک تساوی 1-1 در فصل 3-2002 که با گلزنی پورتیوو از روی پاس زین الدین زیدان به دست آمد.

سرسخت ترین حریف آلمانی رئال، همچنان بایرن مونیخ است. تیمی که سال گذشته، شاگردان مورینیو نتوانستند درمرحله نیمه نهایی از سدش عبور کرده و به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسند. رئال پارسال و در دور رفت مرحله نیمه نهایی در مونیخ مغلوب شاگردان یوپ هاینکس شد؛ شکستی که درنهایت مانع از رسیدن کهکشانی به دیدار فینال گردید.

رئال بیشترین بازی هایش مقابل آلمانی ها را مقابل بایرن انجام داده و بیشترین شکست ها را نیز از همین تیم متحمل شده. هرچند که پرگل ترین مصاف کهکشانی ها با حریفان آلمانی، در بازی با تیمهای دیگری به دست آمده.

کهکشانی ها سه بار درطول تاریخ در بازیهایشان در خاک آلمان، با یک «پنج تایی» به خانه بازگشته اند: در نیمه نهایی کوپا اروپا در فصل (80-1979) بود که رئال با نتیجه 5-1 مغلوب هامبورگ.

دو بازی دیگر در جام یوفا و باخت 0-5 مقابل کایزرسلاترن در فصل 2-1981 و شکست 1-5 مقابل بوروسیا مونشن گلادباخ در فصل 6-1985 بود .هرچند که در دیدار برگشت این بازی که در مادرید برگزار شد، رئال توانست با نتیجه 0-4 به پیروزی برسد.

در 23 مصاف رئال با تیم های آلمانی، کهکشانی ها به 6 تساوی و 16 باخت دست یافته اند و تنها یک برد به دست آمده که آن هم مقابل بایرلورکوزن بود.

کهکشانی ها تا به حال در تورنمنت های اروپایی مقابل مونیخ 1860، وردربرمن، کارل زایس ینا و کلن قرار گرفته اند.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 آبان 1391 توسط Mahdi Mansoori