تبلیغات
Real Madrid C.F. - Iranian Official Weblog - مصاحبه مورینیو:مقایسه رئال و بارسا کار احمقانه ای است
Real Madrid C.F. - Iranian Official Weblog
بروزترین مرجع خبری رئال مادرید
مرجع خبری Real-World :

ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی رئال مادرید در آستانه دیدار تیمش مقابل سلتا ویگو از سری رقابت های لالیگا در مصاحبه ای طولانی به بررسی مسائل مختلفی پرداخته است.ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی رئال مادرید در آستانه دیدار تیمش مقابل سلتا ویگو از سری رقابت های لالیگا به این نکته اشاره کرده که سلتا ویگو 15 روز زمان داشت تا خودش را برای این بازی آماده کند و تیم او تنها یک روز زمان داشته.

او در بخشی از صحبت هایش به این نکته اشاره کرد که بارسایی ها روزی به دنبال جذب په په بودند.

دراینجا می توانید متن صحبت های آقای خاص را مطالعه کنید:

زمانی که بازیهای ملی را از طریق تلویزیون دنبال می کردید، درمورد مصدومیت بازیکنانتان چه نظری داشتید؟

خب. همیشه سعی می کنم راهکارهای موجود برای مشکلات را ببینم. سخت است.پذیرش چنین شرایطی آسان نیست. آن هم وقتی می بینی که بازیکنانت یکی بعد از دیگری مصدوم می شوند. ما قبل از برگزاری اردوهای ملی یک بازی انجام دادیم و در آن بازی تمام بازیکنانمان در اوج بودند و مشکلی نبود. اصلاعجیب نخواهد بود که در روزهای آتی بازیکن دیگری را هم از دست بدهیم. باید ببینیم که خوش شانس خواهیم بود یا نه. اگر ما در بازی شنبه شب یک مصدوم دیگر بدهیم،و در بازی 4شنبه شب مقابل بوروسیا دورتموند و یا بازی بعدی مان در لالیگا مقابل مایورکا بازیکن دیگری را دراختیار نداشته باشیم، من چندان سورپرایز نخواهم شد


ناچو به عنوان بال چپ بازی خواهد کرد؟

فکر می کنم که امروز روز ایده آلی برای شماهاست که تیم را ببندید. روزی که این همه مشکل داریم و این همه مصدوم داریم، روز فوق العاده ای برای شماست. ولی جدای از شوخی، گزینه هایی پیش رو داریم. بازیکنانی هستند که می توانند در پست بال چپ بازی کنند و بدون ناله و شیون و بدون آنکه هرروز راجع به این مشکل صحبت کنیم و بدون آنکه هرروز و در بازیهای بعد این تکرار شود، این کار را انجام خواهیم داد. کاری نمی توان کرد. این بازیکنان مصدوم هستند و خیلی زود هم به جمع ما بازنمی گردند. ما شرایط را مثل یک درام جلوه نمی دهیم. من به ناچو فکر کرده ام ولی گزینه های دیگر را هم در ذهنم دارم. راستش را بخواهید، زمانی که بازیهای ملی تمام می شوند، برای چند دقیقه ای در ذهنم به این فکر می کنم که چه کسانی را برای بازی خواهم داشت. این طور نیست که از شدت نگرانی، کم خواب شده باشم و یا اینکه هرروز به ترکیب تیمم فکر کنم. من خیلی زود تصمیمم را گرفته ام و تصمیمم روشن و واضح است.

مصدومیت بازیکنان، بازی را برای شما سخت تر کرده؟

من از سلتا ویگو و سبک بازی اش خوشم می آید. آنها برای بازی کردن، سازماندهی خوبی دارند. آنها مربی باشخصیتی دارند. چیزی هم برای از دست دادن ندارند و فقط به برد فکر می کنند. آنها 15 روز است که خودشان را برای این بازی آماده می کنند. فقط بازیکن کره ای شان، برای حضور درتیم ملی کشورش، اردوی تیم باشگاهی را ترک کرده بود.از این نظر، درانتظار یک بازی سخت هستیم. بازیکنان من، روز 4شنبه اولین جلسه تمرینی شان را انجام دادند و پنجشنبه برای دومین بار تمرین کردند. دراینجا جلسات بازیابی برای ما اهمیت زیادی دارد. بعد از هر بازی، بازیکنان برنامه های دوروزه ای برای بازیابی توانشان دارند.

نظرتان درمورد این موضوع که گویا بارسایی ها فیلمی از حرکات خشن په په را تهیه کرده اند، چیست؟

من هیچ چیزی نمی دانم. درمورد ویدئویی از په په هیچ چیزی نمی دانم. تنها چیزی که می دانم این است که تا زمانی که په په قراردادش را با رئال تمدید نکرده بود و در بازه زمانی چند ماهه ای که در این میان بود تا مشکل حل شود، تیم های مهمی برای جذب او، به سراغ مدیربرنامه هایش آمدند و به شیوه ای غیرمستقیم تلاش می کردند تا په په قراردادش را تمدید نکند. نمی دانم که حالا یکی از این باشگاه ها، یک ویدئو درمورد په په تهیه کرده....

فکر می کنید که بارسایی ها تلاش می کردند تا په په قراردادش را با رئال تمدید نکند؟

نه..نه..من جوابی به این سوال نمی دهم.

راهکار شما برای رویارویی با ویروس فیفا (مصدومیت بازیکنان دراردوهای ملی ) چیست؟

من مربی رئال هستم، نه تیم ملی. مصدومیت مارسلو که ممکن بود اینجا هم پیش بیاید. چرا آمار مصدومیت ها در انگشت پنجم پای بازیکنان بیشتر شده؟ زمانی که من درانگلیس بودم، صحبت هایی در مورد مدل های مختلف کفش های بازیکنان مطرح می شد. این مصدومیتی است که هر روز ممکن است ایجاد شود. مصدومیت های عضلانی، بحث دیگری هستند.

این طور حس نمی کنید که ایگواین باانگیزه تر از همیشه است؟


او می داند که برای من، بیشتر یا کمتر گل زدن، یک مسئله مهم نیست. او باید از این بابت خیالش راحت باشد. زمانی که ایگواین در زمین مسابقه است، می داند که گلها از راه خواهند رسید. من درمورد ایگواین و بنزما خیالم راحت است

از فالکائو خوشتان می آید؟

من شخصا او را نمی شناسم. ولی همه از او به خوبی یاد میکنند. پرتغالی هایی که او را می شناسند، خیلی از او تعریف می کنند. می گویند که فالکائو انسان فوق العاده ای است. من از این تیپ آدم ها در دنیای فوتبال خوشم می اید. لذت می برم که چنین افرادی موفق می شوند. ولی مربیان او پکرمن و سیمئونه بودند و به همین خاطر چیزی نمی گویم.

از اینکه بازی بارسا را با رئال مقایسه می کنند، ناراحت می شوید؟

نه. ناراحت نمی شوم. این مقایسه احمقانه ای میان چیزهایی است که اصلا نمی توانند باهم مقایسه شوند.

چرا؟

سبک بازی رئال و بارسا، کاملا متفاوت هستند. اگر می خواهید بوروسیا دورتموند را با رئال مقایسه کنید، این کار ممکن است. چون اصول بازی آنها با وجودی که متفاوت است ولی قابل مقایسه است. اگر می خواهید بارسلونا را با آرسنال مقایسه کنید، می توانید این ار را بکنید. آنها بازیکنان متفاوتی دارند. ولی فلسفه رئال و بارسا اصلا قابل مقایسه نیستند.

به نظرتان اگر یک بازیکن اسپانیایی توپ طلا را ببرد، جنایت خواهد بود؟

دراین باره به اندازه کافی صحبت کرده ام و نظرم را گفته ام. من حق صحبت کردن در این باره را دارم؛ ولی حق رای دادن ندارم. من روزنامه نگار نیستم؛ کاپیتان تیم ملی یا سرمربی تیم ملی هم نیستم. من به نظر کسانی که رای می دهند100% احترام می گذارم. صحبت های قبلی من دراین باره شفاف بوده و نیازی برای حرف بیشتر نیست. مطمئنم که یک بازیکن کوچک و ضعیف این جایزه را نخواهد برد. یک بازیکن بزرگ این جایزه را مال خود می کند و به همین خاطر به برنده اش احترامی واقعی و خالصانه می گذارم.


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 30 مهر 1391 توسط Mahdi Mansoori